Monday, September 28, 2009

işte geldim burdayım ben bu işte ustayım

tatil bitti.
yaz sonunda yani eylül'de tatil yapmayı seviyorum. böylece tatilden geri döndüğümde şehir yeni döneme hazır olmuş ve koşuşturma başlamış oluyor. eğer döndüğümde yaz ve onun ölümlü bezginliği ile karşılaşırsam bu beni hiç mutlu etmez.
şimdi önümde yepyeni bir sayfa var gibi hissediyorum. iş ile ilgili, sosyal hayat ile ilgili yapmak istediğim, kendimi geliştirmek istediğim bir sürü nokta var.
bir şey daha var. arda artık istanbullu. bahçelievler'de efe ile çok şirin bir eve taşındı. üstelik didem'e de çok yakın oturuyorlar.


kaş'ı sevdim.
sevdim çünkü bana çocukluğumdaki bodrum'u anımsattı. savunmasızlık hali izmir'den daha fazla ve bu durum bir tatil beldesi için ideal. kaliteli (kaliteli kullanımı tamamen benim standartlarıma göre anlaşılmalıdır) ama bir o kadar da öylesine olduğuna kanaat getirdim. bir iki göze batan yanı da yok değil. yazın sıcağı çekilmez olur gibi geldi (yamaç ve koya konuşlanma meselesi) ama denemeden bilemem. haa bir de şu piyasa insanlardan burada da çok var.
dikkatimi çeken bir şey daha. tüm tatil boyunca her yerde (tekne gezisi, akşam gidilen bar, dönüş otobüsü, otel) karşımıza uyumsuz huysuz çiftler ve tam tersine kaş'ın uyumlu köpecikleri çıktı. ilk ikilileri hiç sevmedim. geri kalan köpek sürülerine ise bayıldım :)
her neyse; misafirperver, kendi halinde, samimi ve güleryüzlü çalışanları olan bir otelde kaldık. Aile odası bizim olduğu için pek güzel bir manzara ve günbatımına sahiptik. hem tüm sezonun yorgunluğu hem de gökçe'nin rahatsızlığı sebebiyle tam anlamıyla bir dinlenme ve yayılma tatili oldu.
20 parmağımın 20'si de bumburuşuk olana kadar tüm gün suyun içinde kaldım. yağmur yağdı kılımı kıpırdatmadım. yüzmediğim her an makarnama sarılıp kocaman bulutlar ile güneşin ve suyun tadını çıkardım. hava karardı sudan zor çıktım. saçlarım inanılmaz derece de uysallaştılar. havasını suyunu sevdim anlayacağınız.
sürekli geyik ve kakara kikiri yaptık. top5 geyik listemiz bilem var. makarna üzerine esriklemelerimiz var. 3 makina ile sonsuz fotoğraf karesi var. ulaş'ın i-pod'unda alev lenz ve pinhani var. var da var...

2 comments:

Milkseyk said...

ee hoşgeldin ozaman

mikla said...

:) hoşbulduuuuuk...