Sunday, September 25, 2016

5. gün - botanischer garten und botanisches museum / 3

arazide dolaşırken barış hava kararmadan her yeri dolaşmak adına önden gittiği için ve ben de arkasından her önüme çıkan şeyi çektiğim için genelde bir sürü "demet barış'ın peşinde" fotoğrafımız olmuş :) ummadığınız yerde karşınıza bir patika, bir ışık, kocaman bir çayırlık ya da eğreltiotu tarlası çıkabilmesi müthiş güzel ve heyecan verici :D yolu bırakıp başka bir yola sapmak çok eğlenceli.





sonraki fotoğraflarda birbirine çok benzeyen kareler göreceksiniz, uyarayım. ama ışık, renkler o kadar güzeldi ki buraya koymasam içim rahat etmeyecekti. hemen altta o bölüme giden yol.







gerçek adını bilmiyorum ama benim için o: minik elmaların ağacı



bir başka tutku: sarmaşıklar


bu sulak alanda balıkçıl bir kuş gördük, ağır adımlar ile kıyıda, sudan çıkmış otların üzerinde yürüdü. kendisinin cinsini bilemiyorum ama görsem tanırım. umarım barış'ın fotoğraflarında vardır bir pozu.



bu alttaki arkadaş tanıdık geldi: karahindibaya benziyor.


burada da bir sincap arkadaş ile tanıştık uzaktan. kendisi patikayı karşıdan karşıya zıplayıp sıçrayıp geçmek yerine uzun uzun uzanarak geçmeyi tercih etti. tabi uzakta olduğumuz için de bizi farketti mi emin değilim. barış'ın fotoğraflarını kontrol edeceğim sizi tanıştırmak için.



barış'ın bağcıkları bu kadar yürümeye isyan bayrağı çekmişken.




No comments: